W miesiącu październiku klasa druga K/MRW w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” realizowanego w ZS Nr 1 w Kłobucku uczestniczyła w konkursie pt. „Pomaganie jest fajne”. Konkurs ten polegał na napisaniu wiersza lub opowiadania właśnie na taki temat. Uczniowie przygotowali kilkanaście prac. Komisja oceniająca prace składała się z wychowawcy klasy Laury Paludkiewicz oraz nauczycielki języka polskiego Pani Doroty Cybulskiej. Uczniowie przygotowując się do wykonania swoich prac najpierw skorzystali z zasobów szkolnej biblioteki.

Obrady komisji odbyły się na początku listopada, podzielono prace na dwie grupy, jedna to wiersz druga opowiadanie. Pierwsze miejsce w kategorii opowiadanie otrzymał Michał Nocoń, drugie Bartłomiej Balas, trzecie Krzysztof Sokołowski.

W kategorii wiersz zwycięzców było więcej  Patryk Szczepaniak oraz Bartosz Wychowski, dziewczyny Sandra Kałmuk i Karina Ślusarczyk, drugie miejsce Bartłoniej Sosnowicz, trzecie miejsce Marlena Bułacz.
Uczniowie pokazali nam swoje zdolności literackie i twórcze.

Do wiadomości podała Laura Paludkiewicz